Ekontrol to platforma umożliwiająca zdalne zarządzanie do instalacji OŹE firmy Hewalex poprzez zmianę nastaw, sprawdzenie statystyk i alarmów.

Dla sterowników solarnych serii G422; GH, dla pomp ciepła CO/CWU oraz OPTI-ENER 1.0 wymagany jest zakup modemu EKO-LAN.

Instalacje solarne wyposażone w zespoły pompowo-sterownicze firmy Hewalex, pompy ciepła CO/CWU firmy Hewalex, instalacje fotowoltaiczne wszystkich producentów.

Zdalny dostęp do pomiaru mocy cieplnej, czas pracy poszczególnych pomp obiegowych, temperatur oraz zmianę nastaw żądanych temperatur i ustawień urządzenia. Monitorowane są również stany alarmowe.

Zdalny dostęp do pomiaru czasu pracy pompy, parametrów pracy, temperatur oraz zmianę nastaw żądanych temperatur i ustawień urządzenia. Monitoring jest wymagany do objęcia pompy 5-letnią gwarancją. Monitorowane są również stany alarmowe.

Zdalny dostęp do pomiaru czasu pracy pompy, temperatur oraz zmianę nastaw żądanych temperatur i ustawień urządzenia. Monitorowane są również stany alarmowe.

Zdalny dostęp do pomiaru mocy produkowanej/pobieranej/oddawanej do sieci, sterowania urządzeniami elektrycznymi w domu oraz wiele innych. Monitorowane są również stany alarmowe.

Wersja demonstracyjna jest dostępna na stronie ekontrol.pl w zakładce https://www.ekontrol.pl/pl/demo/ użytkownik ma do wyboru podgląd realnych instalacji OŹE opartych na rozwiązaniach firmy Hewalex.

Tak, korzystanie jest w pełni darmowe. Istnieje możliwość wykupienia abonamentu Ekontrol+ dającego dodatkowe możliwości.

Abonament Ekontrol+ daje dostęp do między innymi zwiększenia częstotliwości odczytów, pierwszeństwa w pomocy technicznej, możliwości zmiany parametrów przez aplikację mobilną. Jego koszt to 49 zł netto/rok.

Abonament jest możliwy do kupienia - https://sklep.hewalex.pl/pl/produkt/usluga-ekontrol/.

Administratorem danych jest HEWALEX Sp. z o.o. Sp. k. ul. Słowackiego 33, 43-502 Czechowice-Dziedzice, Polska. W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych można kontaktować się z pełnomocnikiem zarządu ds. ochrony danych osobowych, pisząc na adres [email protected]

W zakładce logowanie jest dostępna opcja przywrócenia hasła.

Aplikacja mobilna umożliwia zmianę parametrów pracy, programów czasowych, podgląd statystyk i liczników.

Korzystanie z aplikacji mobilnej jest darmowe natomiast zmiana parametrów lub ustawień wymaga wykupienia abonament Ekontrol+.

Pompy ciepła CWU nie są wspierane przez aplikację mobilną Ekontrol.

Tak transfer danych za pomocą API jest możliwy po indywidualnej wycenie usługi. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem mailowym [email protected].

Należy sprawdzić czy modem EKO-LAN jest podłączony do Internetu oraz czy połączenie ze sterownikiem jest wykonane prawidłowo. Szczegóły zawarto w instrukcji modemu EKO-LAN dostępnej na stronie https://www.hewalex.pl/pliki/dokumentacja-techniczna/.

Istnieje możliwość przerejestrowania modemu EKO-LAN na inne konto. W tym celu należy napisać wiadomość mailową z obecnego konta użytkownika na skrzynkę [email protected] o treści: "Proszę o zwolnienie modemu celem ponownej rejestracji.". W przypadku utraty dostępu do adresu mailowego użytkownika należy bezzwłocznie poinformować o tym fakcie firmę Hewalex wysyłając wiadomość na adres [email protected]. Wiadomość powinna zawierać czytelne zdjęcie tabliczki znamionowej modemu EKO-LAN oraz monitorowanego urządzenia.

Należy wysłać numer MAC modemu oraz rodzaj podłączonego urządzenia na adres [email protected] w celu wygenerowania nowego numeru CODE.

Należy w ustawieniach uzupełnić numery seryjne jednostek wewnętrznej i zewnętrznej. Komunikat przypominający wyświetli się po zalogowaniu do konta. W przypadku gdy numery zostały uzupełnione prosimy o kontakt pod adresem [email protected].